.

dnes je pondelok, 17. februar 2020

prihlásiť

Tréningový proces

Tréningový proces

Tréningový proces je realizovaný v troch rovinách:

 • Všeobecná pohybová príprava detí, získavanie základných pohybových znalostí formou hier a kondičná príprava prebieha v telocvični, na atletickej dráhe, kolieskových korčuliach, bicykloch alebo v prírode. Všeobecná príprava sa koná v mesiacoch september až jún dva až štyrikrát do týždňa. Túto fázu tréningu dopĺňajú pravidelné letné sústredenia v mesiacoch júl a august v prostredí Vysokých alebo Nízkych Tatier.
 • Rekreačný lyžiarský výcvik. Táto časť tréningu je zameraná predovšetkým na nových členov bez pokročilých znalostí lyžovania ale aj stálych členov bez pretekárskych ambícii.
 • Športový lyžiarsky tréning a účasť na pretekoch na Slovensku (Slovenský pohár, Goralský klobúčik, Majstrovstvá Bratislavy) a v zahraničí (Stop drogy, International Kidstrophy) pre členov s pretekovými ambíciami.

Posledné dve aktivity prebiehajú na snehu v predsezónnych tréningových kempoch na ľadovcoch v Rakúsku, v zimných mesiacoch na sústredeniach v rôznych lyžiarskych strediskách v oblasti Ski Amade, cez pracovný týždeň na Pezinskej Babe a cez víkendy na akciách konaných v rôznych slovenských strediskách.

V súčasnosti sú deti rozdelené do troch vekových družstiev – superbaby, predžiaci, žiaci.

Tréningový proces

<h3>Pravidelný tréning na “suchu”</h3> <ul> <li><strong>pondelok žiaci :</strong> 16:30 – 18:00, jazero Kuchajda, prípadne iné miesto / telocvičňa Česká - kondičný tréning, koordinácia, strečing<br/> </li> <li><b>pondelok: </b><b>superbaby a predžiaci:</b> regenerácia plaváreň hotel Nivy</li> <li><b>utorok </b><b>žiaci a predžiaci:</b> 18:00 – 19.00 gym.telocvičňa Trnavská (za Kauflandom) - gymnastika, koordinácia</li> <li><strong>utorok superbaby</strong><b>:</b> 17:30 – 19:00, telocvičňa Česká - kondičný tréning, koordinácia</li> <li><strong>štvrtok žiaci: </strong>16:30 – 18:00, jazero Kuchajda prípadne iné miesto/ telocvičňa Česká - kondičný tréning,bosu tréning, koordinácia</li> <li><strong>štvrtok</strong><b> predžiaci:</b> 17:45 – 19:15, Sibirska/telocvičňa Česká - kondičný tréning, koordinácia , Korčule<br/></li> <li><strong>štvrtok</strong><b> superbaby :</b> 18:00 – 19:00, gym.telocvičňa Trnavská (za Kauflandom) - gymnastika, koordinácia</li> <li><b>sobota:</b> 9.00 - 12.00 , tréning vonku - kondičná príprava, beh, bicykle</li> </ul> <ul> <li>V prípade dobrého počasia je tréning v telocvični na jar a na jeseň niekedy nahradený tréningom na in-line korčuliach, alebo v zime tréningom na snehu </li> </ul>

Tréningový proces

Iné aktivity

Okrem vlastnej tréningovej činnosti a pretekov v zjazdovom lyžovaní sa členovia oddielu pravidelne zúčasťňujú rôznych verejných pretekov alebo iných športových alebo spoločenských aktivít. Patria sem najmä verejné súťaže konané v mesiacoch september až november aj za organizátorského prispenia trénerov a členov oddielu.

 • in-line kombinované preteky (slalom a rýchlostné preteky)
 • lesný beh v lesoparku na Kolibe
 • slalom na suchu

Tréningový proces

Tréneri

 • Heimschild Ivan – tréner žiakov, tréner lyžovania III.triedy
 • Gantner Juraj - tréner žiakov
 • Ambros Ivan, Ing. – tréner predž.a superbaby, tréner lyžovania II.triedy, čestný predseda
 • Antoška Matej – kondičný tréner, tréner lyžovania III.triedy, tréner predž.a superbaby
 • Antoška Miroslav - tréner predž.a superbaby
 • Petra Gantnerová - kondičný tréner, tréner predž.a superbaby
 • Michal Dubovec – kondičný tréner žiakov, tréner bosu

.